Kondiční trénink

Co je to kondiční cvičení?

Kondiční cvičení je takové cvičení, které rozvíjí a udržuje Vaše pohybové schopnosti. K tomuto rozvoji dochází tzv. adaptací. Adaptace je obecný biologický děj, který představuje soubor morfologických, biochemických, funkčních i psychologických změn v organismu jako celku i v jednotlivých orgánech.

Náš typ komplexního tréninku slouží k základnímu pohybovému rozvoji podporující přirozený pohyb člověka. Zřetelně dbáme na korektní provedení a volíme širokou škálu komplexních cvičení, které jsou zaručenou cestou k zlepšení kondice i síly, rozvoji koordinace, odstranění bolesti a zlepšení svalových dysbalancí. Nabízíme vám maximálně efektivní využití vašeho času.

Které pohybové schopnosti rozvíjet?

K pohybovým schopnostem řadíme rychlost, sílu, vytrvalost, koordinaci i stabilitu. A které z těchto pohybových schopností je třeba rozvíjet? Všechny. Toto doporučení není vhodné jen pro vrcholové sportovce, ale i pro běžnou populaci. Běžná populace, která trpí nedostatkem pohybu (tzv. hypokinézou), by se měla rozvoji kondičních pohybových schopností, pravidelně věnovat a to zejména v rámci prevence civilizačních nemocí.

Naše tréninkové plány jsou směřovány k podpoře hlubokého stabilizačního systému, souhře svalové synergie, tvarování postavy, redukce podkožního tuku. Dále pak k budování maximální síly, stabilizace, koordinace pohybu a celkovému zlepšení kardiovaskulární činnosti.

Dostaneme vás do životní formy. Rapidně změníme váš životní styl, který bude plný vitality, pevného dlouhodobě udržitelného zdraví a radosti z pohybu.

Zaujal Vás tento typ tréninku?

Najdete nás každé pondělí a středu od 18:30-19:30 v prostorech HC Slezan Opava nebo na ulici Dostojevského 5, Opava.

Máte-li zájem o lekci, vyplntě prosím tento krátky formulář a já se Vám obratem ozvu.